23. mája 2012
Meniny má Želmíra
DúbravkaŠkolstvo, kultúra a športNovinkyNárodná cyklistická súťaž o Pohár olympijského víťaza Antona Tkáča.

Národná cyklistická súťaž o Pohár olympijského víťaza Antona Tkáča.

Už po deviaty krát sa stretli dievčatá a chlapci rôznych vekových kategórii na Národnej cyklistickej súťaži o Pohár olympijského víťaza Antona Tkáča, ktorá sa konala v Parku Družba pri základnej škole Beňovského.
Celé športové podujatie sa nieslo v duchu významného životného jubilea olympijského víťaza Antona Tkáča, ktorý oslávil krásnych šesťdesiat rokov.
O 14.00 hod. sa začala prezentácia všetkých športovcov, ktorá trvala takmer hodinu. Športový komentátor PhDr. Machajdík z Národného športového centra otvoril svojim príhovorom cyklistickú súťaž. Po ňom nasledoval príhovor prednostu miestneho úradu Bratislava-Dúbravka JUDr. Štefana Grmana, CSc., ktorý v zastúpení pána starostu Ing. Jána Sandtnera pánovi Tkáčovi zablahoželal k jeho životnému jubileu a odovzdal mu nádhernú kyticu.
Účasť bola vysoká a rozhodkyne sa trochu aj zapotili.
Športovci súťažili v kategóriách mikro, mili, mini, ml. žiaci, ml.žiačky, st.žiaci, st.žiačky, dorastenci, dorastenky, st. dorastenci a st. dorastenky.
Cyklisti, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach v každej kategórii boli ocenení medailami, diplomami a inými vecnými cenami. Ceny im osobne odovzdali Mgr. Anton Tkáč olympijský víťaz z roku1976 v Montreáli, JUDr. Štefan Grman, CSc. prednosta miestneho úradu v Dúbravke a PaedDr. Marta Žáčková vedúca oddelenia školstva, kultúry, športu a MŠ miestneho úradu v Dúbravke. Odmenou pre víťazov bola aj spoločná fotografia s Antonom Tkáčom.
Pri každej športovej súťaži treba počítať s menšími alebo väčšími zraneniami bez, ktorých sa nezaobišla aj naša cyklistická súťaž. Chlapci aj dievčatá prišli k menším odreninám a škrabancom na kolenách a lakťoch. Prvú pomoc pri poraneniach poskytoval Dobrovoľný hasičský zbor z Dúbravky.
O bezpečnosť verejnosti cyklistickej trate sa starali mestskí policajti.
Celú súťaž organizovalo oddelenie školstva, kultúry, športu a materských škôl miestneho úradu Bratislava-Dúbravka. Oddelenie všetkým zúčastneným poskytlo občerstvenie, pitný režim a zabezpečilo pre víťazov medaily. Myslím, že nebolo ľúto nikomu, lebo po vyhlásení výsledkov sa losovali ceny z tomboly, ktoré sponzorsky zabezpečil Ing. Miro Kováč – bicykle u Mira.
Ostatné ceny do súťaže poskytol cyklistický zväz Žilina a Dema bicykles.
Najmladšou účastníčkou súťaže bola trojročná Sindy Čalfová, ktorá za intenzívnej podpory svojej mamy aj úspešne absolvovala celú trasu.
Čo dodať na záver? Počasie bolo krásne slnečné, nálada bola dobrá a všetci cyklisti spokojní.
Celú aktivitu svojou účasťou poctili aj poslanci MZ, PhDr. Matilda Križanová, Mgr.Zdenka Zaťovičová a pán Andrej Guzy, ktorý je zároveň aj predsedom školskej komisie.
Svojho syna prišiel podporiť aj poslanec magistrátu Mgr. Martin Zaťovič.

(JP)


« Späť

Novinky

Videozáznamy

Videozáznamy MZ nakrúcané DTV.

dubravska.televizia@mail.t-com.sk       

Dúbravská televizia, spol. s r.o., Saratovska 2/A, 841 02 Bratislava

Dúbravský spravodajca

Pohľadávky za takmer dvestotisíc eur

Nový rok priniesol zmenu na poste vedúcej majetkovoprávneho a legislatívneho oddelenia Miestneho...

Dane za psa a iné poplatky

 Doba úsporných rozpočtových opatrení kladie čoraz vyššie nároky na príjmovú stránku. Ako...