20. apríla 2019
Meniny má Marcel

Ako pomôcť doprave? Možno zlepšiť tú verejnú

article-image

Oddelenie športu, kultúry a projektových činností miestneho úradu Dúbravka v spolupráci s Dúbravskými novinami vyhlasujú pri príležitosti Európskeho týždňa mobility súťaž:

 

Dúbravský dopravný prostriedok

Súťaž prebieha v dvoch kategóriách a v dvoch podobách– výtvarnej a literárnej.

1. Výtvarná súťaž s názvom Môj dúbravský dopravný prostriedok -  Materské školy a prvý stupeň základných škôl

Technika: plošná kresba, maľba, perokresba, kombinovaná technika, koláž, frotáž a podobne (rozmer A4, A3 alebo A2)

2. Literárno-mediálna súťaž  pod názvom Vylepšíme verejnú dopravu v Dúbravke pre druhý stupeň základných škôl. Navrhnúť riešenie verejnej dopravy v Dúbravke.

Žáner – poviedka, úvaha, báseň, krátke video, návrhy

Cieľ: Úlohou detí je navrhnúť, vymyslieť a kreatívne podať verejný dopravný prostriedok, ktorým by sa ľudia prepravovali radi z Dúbravky do centra mesta. Bratislava musí totiž zatraktívniť verejnú dopravu MHD, aby ľudia do nej prestúpili z áut a na cestách nevznikali zápchy.

Pomôcť pri tejto neľahkej úlohe by mohli naše deti. Deti sa tak zahrajú na konštruktérov, vynálezcov a aj dizajnérov, a to v dvoch rovinách.

Uzávierka súťaže: 30. október 2016

Školské práce treba posielať na adresu:  Štefan Maceják,  Miestny úrad Žatevná 2 s označením súťaž alebo doniesť osobne na vrátnicu v budove úradu. Literárne práce je vhodné dodať elektronicky, posielať mailom macejak@dubravka.sk

Zúčastnené práce budú ohodnotené, najlepšie ocenené a všetky vystavené na spoločnej výstave.

Výzva na debatu pre obyvateľov:

Prečo premávajú oba autobusy do centra hlavného mesta po takmer rovnakej trase? Prečo nezachádza do hornej časti Dúbravky viac spojov? Prečo nejazdí autobus na Kramáre? Ako zrýchliť cestovanie MHD v Dúbravke? Čo s dopravou na Harmincovej ulici?

Trápia vás Dúbravčania podobné otázky? Chcete zlepšiť a pokúsiť sa zmeniť MHD v našej mestskej časti? Máte návrhy, nápady, podnety? Nenechajte si ich pre seba....

Napíšte, čo vás v súvislosti s MHD v Dúbravke najviac trápi, čo by ste zmenili, zlepšili. Mestská časť chce v rámci Európskeho týždňa mobility spísať a vyhodnotiť s odborníkmi podnety obyvateľov. Ďakujeme za vaše názory.

 Podnety posielajte do konca októbra s označením – verejná doprava na tlacove@dubravka, moravkova@dubravka.sk

 Európskemu týždňu mobility (ETM) patrí na celom svete termín od 16. do 22. septembra. Jeho cieľom je motivovať mestá a samosprávy k podpore alternatívnych spôsobov dopravy v meste a investovaní do novej nevyhnutnej podpornej infraštruktúry. Späť na Novinky

Sídlo:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava
  

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00