27. mája 2019
Meniny má Iveta

Jaroslav Beliš: Land Art

article-image

Majster lesných diel, tvorca tajomných tvarov, objektov, záhad. Jaroslav Beliš umeleckým menom Bello.

V Dúbravke zaujal v zime veľkým lesným dielom. Tmavé škvrny na bielom snehu v dúbravskom lese sa objavili počas zimy na sociálnej sieti, spolu s otázkou, ako si tento úkaz vysvetliť. Odpovede boli rôzne. Od návštevy Muldera a Skullyovej cez záhadu Blair Witch po hľadanie rigoróznej práce Andrej Danka.

Za všetkým stál tvorca Land Artu Jaroslav Beliš. Odvtedy pribudli ďalšie diela, záhady, prebehli stretnutia, vznikol nápad výstavy a predstavenia Land Artu a rozmanitých diel tvorcu verejnosti.

Výstavu Jaroslava Beliša pripravuje Dúbravské múzeum, v spolupráci s Dúbravskými novinami plánujú vernisáž. Prebehne pri príležitosti Dňa Zeme 30. apríla o 17tej v galérii Domu kultúry Dúbravka.

Tvorca na vernisáž pozval aj hudobných hostí. Do Dúbravky zavíta charizmatická Miriam Kaiser, skladateľka, speváčka a huslistka, ktorá svoj nový album Tanec strún predstavila na jeseň spolu s českou hudobníčkou a speváčkou Ivou Bittovou.

Pozvanie prijal aj hudobník Peter Javorský vystupujúci pod menom Javor Divotvor.

Na vernisáži v galérii kultúrneho domu tak bude rytmicky, spevovo, umelecky... Hosťom sa prihovorí aj majster slova Daniel Pastirčák, slovenský básnik, esejista, výtvarník a kazateľ.

Vstup je voľný, srdečne pozývame.

Výstava sa bude dať v Dome kultúry Dúbravka pozrieť do 25. mája. Späť na Novinky

Sídlo:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava
  

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00