27. mája 2019
Meniny má Iveta

Máj privíta Dúbravka hudbou

article-image

Žiadne sprievody, pochodovania, ale tancom a hudbou privíta Dúbravka máj. Pred Domom kultúry ho postaví máj 30. apríla.

Máje, pôvodne mladé stromčeky, sa stavali ako znak lásky a vernosti už v 15. storočí, boli symbolom vážneho záujmu o dievča.

„Mestská časť Bratislava Dúbravka svoj máj už tradične postaví pred Domom kultúry Dúbravka, nechce tak však vyjadriť lásku k jednej žene, ale celej Dúbravke,“ predstavuje zámer starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Stavanie sa začne o 16tej, k práci a príjemnému stretnutiu patrí folklór. Tancom a hudbou sa predvedú - Detský folklórny súbor Klnka a Folklórny súbor Živel, pripochodujú aj Mažoretky ALBA z Dúbravky.

V prípade nepriaznivého počasia prebehne stavanie bez kultúrneho programu.

Májové tanečno-hudobné stretnutie pokračuje v Dúbravke stretnutím výtvarným. O 17tej sa začne v Dome kultúry Dúbravka vernisáž výstavy tvorcu Land Artu Jaroslava Beliša v sprievode kultúrneho programu. Do Dúbravky zavíta charizmatická Miriam Kaiser, skladateľka, speváčka a huslistka, ktorá svoj nový album Tanec strún predstavila na jeseň spolu s českou hudobníčkou a speváčkou Ivou Bittovou. Pozvanie prijal aj hudobník Peter Javorský vystupujúci pod menom Javor Divotvor.

Všetkých srdečne pozývame, vstup je voľný.Späť na Novinky

Sídlo:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava
  

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00