27. mája 2019
Meniny má Iveta

Vianočná jazda a Betlehémske svetlo

article-image

Bratislavské kultúrne a informačné stredisko tento rok oslavuje 15 rokov, v rámci vianočných programov pripravilo novinku - Vianočnú jazdu mestskými časťami. V Dúbravke však bude výnimočná, spojená so svetlom.

Mestská časť Bratislava Dúbravka a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko chystajú prekvapenie, špeciálne vianočné auto privezie program priamo k ľuďom. Stretnúť ho môžete 17. decembra o 17tej v Parku Družba neďaleko Eagles Pubu.

Najprv o 17tej prekvapí vianočné auto kapelou Kuštárovci, po nich prinesú dúbravskí skauti svetlo až z Betlehema a o 18tej zaspieva domáca Dúbravanka.

Pripravené bude niečo na zahryznutia aj zahriatie. Pssst. Bude to nečakané a bude to stáť za to.

„Vianočná jazda mestskými časťami je pilotným projektom Vianočnej Bratislavy. Vianočným autom sme prekvapili a potešili obyvateľov 7 mestských častí, Dúbravka je poslednou zastávkou. Som veľmi rád, že sme vianočnú atmosféru priniesli nielen do centra hlavného mesta, ale aj do jeho mestských častí,“ povedal Vladimír Grežo, riaditeľ Bratislavského kultúrneho a informačného strediska.

Betlehemské svetlo je symbolom pokoja a mieru. V pondelok 17. decembra už bude svietiť aj v Dúbravke. Do mestskej časti ho prinesú dúbravskí skauti 11. zboru Biele delfíny a slávnostne ho Dúbravčanom odovzdajú na Vianočnej jazde mestskými častmi o 17.50.

Svetielko si odpáli aj starosta Dúbravky Martin Zaťovič, aby odkaz šíril ďalej. Pre Dúbravčanov bude k dispozícií od utorka 18. decembra v Dome kultúry Dúbravka a aj na vrátnici miestneho úrad na Žatevnej 2.

„Svetielko je symbolom lásky a pochopenia, verím, že bude šíriť Dúbravkou, obyvatelia si ho môžu vziať k sebe domov alebo roznášať blízkym,“ vraví starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Plamienok Betlehemského svetla sa každoročne pred Vianocami odpaľuje z plamienka horiaceho v Bazilike Narodenia Pána v Betleheme. Plameň Betlehemského svetla roznášajú skauti do miest a obcí po celej Európe a tiež do niekoľkých amerických krajín. Väčšinou býva najskôr letecky dopravené do Viedne, odkiaľ sa ďalej šíri väčšinou po železnici. Slovenskí skauti vynášajú každoročne Betlehemské svetlo dokonca aj na Lomnický štít.

Posolstvo Betlehemského svetla spája každoročne všetkých ľudí dobrej vôle a je neodmysliteľnou súčasťou pokoja vianočných sviatkov.Späť na Novinky

Sídlo:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava
  

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00