27. mája 2019
Meniny má Iveta

Vizualizácia parku Pod záhradami

article-image

Počas druhej septembrovej nedele prebehlo v mestskej časti Bratislava Dúbravka spoločné plánovanie budúcej vízie zeleného priestoru na ulici Pod záhradami. Ide o plochu v centre Dúbravky, ktorú mestská časť zachránila pre výstavbou zámenou pozemkov. Stavať tu mala spoločnosť Strabag. S iniciatívou záchrany zelenej plochy prišli mestskí poslanci za Dúbravku Zdenka Zaťovičová a Juraj Káčer a starosta Dúbravky Martin Zaťovič. Po mnohých rokovaniach s obyvateľmi, developerom a poslancami sa to podarilo

V septembri si mohli Dúbravčania vyskúšať prvé komunitné plánovanie Nášho parku Pod záhradami. Na chvíľu sa zmenili na architektov, projektantov, návrhárov, debatovalo sa, kreslilo aj polemizovalo. Hodina intenzívnej práce v štyroch skupinách bola veľmi efektívna. V závere stretnutia každá skupina predstavila svoj návrh. V niektorých bodoch sa výstupy skupín zhodovali, v iných rôznili. Vyše 340 online vyplnených dotazníkov tiež pomohlo pri vytváraní priestoru.

Tím občianskeho združenia Zelená Bratislava - ZEBRA intenzívne pracoval na prieniku nápadov v súlade s danosťami priestoru a prianiami obyvateľov a v nedeľu 21. októbra o 15tej ich vedenie mestskej časti spolu s poslancami miestneho zastupiteľstva Bratislava-Dúbravka predstaví verejnosti.

Návrhy jednotlivých skupín sa zhodovali vo viacerých bodoch. Obyvatelia žiadali plochu na sánkovanie, vodný prvok, priestor na venčenie psov aj detské ihrisko prírodného charakteru, aby podčiarklo atmosféru parku.

Pozývame všetkých Dúbravčanov, aby sa prišli pozrieť na vizualizáciu tohto krásneho, zeleného priestoru, v ktorom si každý nájde svoje „miesto“.

Uvidíme sa v nedeľu, 21.10.2018 o 15tej v Oranžovej sále Domu kultúry Dúbravka. Vstup je voľný.
Späť na Novinky

Sídlo:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava
  

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00