23. júna 2018
Meniny má Sidónia

Vyznačovanie parkovacích miest

article-image

„Vymaľovaním voľných miest a premaľovaním vyhradených parkovacích miest zvýšime kapacitu o niekoľko desiatok miest na parkovanie, “ hovorí vicestarosta mestskej časti Ľuboš Krajčír, ktorý sa venuje problematike parkovania v Dúbravke.

Všetky miesta budú teraz namaľované podľa normy. V minulosti si Dúbravčania totiž maľovali a vyznačovali miesta sami, čím vznikali nepresnosti. Často bolo vyhradené parkovacie miesto namaľované inak, než určovalo ich povolenie a norma (12 m2).

V súvislosti s novým maľovaním a vyznačovaním parkovacích miest musela firma najskôr zrušiť predchádzajúce značenie a aj v súvislosti s farbou asfaltu použila sivé čiary. Potom v zmysle normy vyznačí parkovacie miesta bielou farbou.

„Vyhradené parkovacie miesta boli historicky rozmiestnené po parkoviskách chaoticky, po novom sú združené vedľa seba tak, aby bolo prehľadné, kde sú vyhradené miesta a kde voľné,“ dodal vicestarosta Krajčír.

Veľkosť parkovacieho miesta 12 m2 určuje norma a bezproblémovo na takých miestach parkujú aj väčšie vozidlá SUV.

Výsledkom tejto aktivity pribudne v Dúbravke niekoľko desiatok parkovacích miest, sprehľadní sa parkovanie a zredukuje počet tabúľ, ktoré označovali vyhradené parkovacie miesta. Aktivita je tiež prípravou na riešenie a zavedenie rezidenčnej parkovacej politiky v budúcnosti.Späť na Novinky

Sídlo:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava
  

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00