30. novembra 2022
Meniny má Ondrej

Letné kino: Diablov advokát

Letné kino: Diablov advokát

Obľúbené letné kino sa počas prázdnin rozloží v Dúbravke štyrikrát. Druhé premietanie bude patriť filmu Diablov advokát. Vstup do piatkového kina 29. júla je voľný, film sa začína o 21.00.

Diablov advokát

Dráma / Mysteriózny / Thriller

USA / Nemecko, 1997, 144 min

RÉŽIA:

Taylor Hackford

SCENÁR:

Jonathan Lemkin, Tony Gilroy

KAMERA:

Andrzej Bartkowiak

HUDBA:

James Newton Howard

HRAJÚ:

Keanu Reeves, Al Pacino, Charlize Theron, Jeffrey Jones, Judith Ivey, Connie Nielsen, Craig T. Nelson, Tamara Tunie, Ruben Santiago-Hudson, (viac)

(ďalšie profesie)

OBSAH:

Mladý úspešný právnik Kevin Lomax (Keanu Reeves) obhajuje v rodnom Gainsville učiteľa Lloyda Gettysa (Chris Bauer), obvineného zo sexuálneho obťažovania svojej žiačky Barbary (Heather Matarazzo). Napriek tomu, že počas pojednávania zistí učiteľovu vinu, podarí sa mu napadnúť výpoveď obete a dosiahnuť oslobodzujúci rozsudok. Onedlho dostane ponuku pracovať pre významnú firmu v New Yorku, ktorú prijme. Po tom, ako presvedčí svojho nového zamestnávateľa o svojich schopnostiach, sa s manželkou Mary Ann (Charlize Theron) nasťahujú do prepychového domu, kde bývajú tí najlepší zamestnanci firmy, vrátane jeho majiteľa Johna Miltona (Al Pacino). Zdanlivé šťastie a dokorán otvorená brána k úspechu sa však veľmi rýchlo začne kaliť a manželom sa začínajú diať stále zvláštnejšie a desivejšie veci. Zatiaľ čo sa Kevin začne venovať svojmu novému prípadu černocha Phillipeho Moyeza (Delroy Lindo), obvineného z porušovania hygienických predpisov po tom, ako bol pristihnutý pri rituálnom zabíjaní zvierat, jeho žena Mary Ann postupne zariaďuje ich veľký byt. Keď sa Kevin stane svedkom toho, ako sa naplní Moyezovo prekliatie a sudca stratí hlas, Mary Ann sa začnú zjavovať nepríjemné vidiny démonov. Ich doposiaľ láskyplný a bezchybný vzťah začína dostávať trhliny... Kevinovi je pridelený prípad bohatého podnikateľa Alexandra Cullena (Craig T. Nelson), obvineného z vraždy manželky, syna a služobnej. Kevinova matka Alice (Judith Ivey), ktorá prišla do New Yorku na návštevu, tiež pochopí, že v ich manželstve to nefunguje a varuje syna pred Miltonom. Vidiny Mary Ann sú stále hrôzostrašnejšie, nepohodlní ľudia, pohybujúci sa v okolí firmy, umierajú za zvláštnych okolností. Za všetkým je najpravdepodobnejšie záhadný Milton, ktorý nie je tým, za koho sa vydáva...
Dátum zverejnenia: 13.07.2022
Dátum poslednej aktualizácie: 13.07.2022Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00