3. decembra 2023
Meniny má Oldrich

Deň venovaný ženám bude kultúrny i športový

Deň venovaný ženám bude kultúrny i športový

 Na MDŽ plánuje mestská časť športový turnaj, kultúrny program aj prekvapenie v uliciach.

Nápad oslavovať Medzinárodný deň žien vznikol na Medzinárodnej ženskej konferencii v roku 1910 v Kodani. Odvtedy síce prešiel rôznymi zmenami, ideológiou i politickými záujmami, podstatné sú však ženy a ich pripomienka boja za rovnoprávnosť.

Práve na hodnoty a úctu k ženám chce poukázať mestská časť Bratislava Dúbravka. Ženy si uctí kultúrou a aj športom a kvetom zároveň.

Medzinárodný deň žien v Dúbravke sa začne doobeda Turnajom bowlingu seniorov. Pri príležitosti MDŽ ho organizujú mestská časť Bratislava-Dúbrava, Rada seniorov a Komisia športu. Ide o prvý ročník tohto marcového turnaja päťčlenných seniorských družstiev z jednotlivých denných centier. Turnaj sa koná pod záštitou starostu Dúbravky Martina Zaťoviča.

„Privítal som túto novinku v programe, teší ma športové nadšenie seniorov, a ich aktivita a aj pomoc v rámci mestskej časti,“ dodal Zaťovič.

Starosta sa okrem turnaja objaví počas 8. marca aj v uliciach Dúbravky, kde chce potešiť i prekvapiť zároveň dúbravské „kvetinky“ kvetinkou.

Poobedie bude pokračovať kultúrou. Zábavné podujatie od 17tej pripravuje Dom kultúry Dúbravka. Dúbravské ženy potešia deti z folklórneho súboru Klnka, energiu a známe hity potom na pódium červenej sály prinesie skupina Kochanski. Programom bude sprevádzať moderátor Pavol Michalka.

Vstup na podujatie je so vstupenkou, ktorú si môže každá žena s trvalým pobytom v Dúbravke vyzdvihnúť zadarmo v pokladni DKD do rozdania vstupeniek.

Podujatie sa uskutoční podľa aktuálne platných nariadení.

Srdečne pozývame.Dátum zverejnenia: 19.02.2022
Dátum poslednej aktualizácie: 19.02.2022Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00