30. novembra 2022
Meniny má Ondrej

Leto využíva Dúbravka na rekonštrukcie

Leto využíva Dúbravka na rekonštrukcie

Rekonštrukcie školských kuchýň v troch materských školách, výmena schodiskových okien - takzvaných kopilitov, starých kovových vstupných dverí za plastové, podlahy v materskej škole či maľovanie interiérov tried. Mestská časť Bratislava Dúbravka využíva už niekoľko rokov po sebe prázdninové obdobie na opravy. Školské budovy namiesto detí zaplnili stavbári, maliari.

Práce prebiehajú v šiestich materských školách, na striedačku podľa toho, kedy je ktorá materská škola otvorená počas prázdnin. Náročnejšie práce sa začali v júli na Základnej škole Nejedlého, kde prebieha premena priestorov na potrebnú novú školskú učebňu.

Okrem prác v školských budovách, plánuje mestská časť Bratislava-Dúbravka opravovať a obnoviť miestnu knižnicu a postupne rekonštruovať aj Dom kultúry Dúbravka.

Práce v Miestnej knižnici na Sekurisovej majú prebiehať v auguste, pôjde o maľovanie interiéru a výmenu podláh. Knižnica má byť pre rekonštrukciu počas augusta zatvorená.

„V Dome kultúry Dúbravka prebehne počas leta výmena vchodových dverí,“ upresňuje starosta Martin Zaťovič. Na jeseň majú opravy pokračovať rekonštrukciou toaliet.

Dom kultúry v Dúbravke začal slúžiť na jeseň v roku 1986, mestská časť plánuje jeho komplexnú rekonštrukciu. Momentálne obnovuje objekt postupne počas jeho plnej prevádzky, opravuje poškodenia a odstraňuje havarijné stavy.

Cez letné prázdniny prebieha v priestoroch kultúrneho domu denný umelecko-remeselný tábor ÚLET.

„Kapacity tábora sú takmer naplnené,“ hovorí Ľubo Navrátil, správca Dúbravského múzea a koordinátor letného tábora. „Tábor sa zameriava na umelecko-remeselné krúžky - košikárstvo, korálky, koža, drevo, maľba, modelovanie, fotografovanie, program doplnia poznávacie prechádzky po okolí.“Späť na Dôležité oznamy

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00