25. októbra 2021
Meniny má Aurel

MIMORIADNE OPATRENIA!

MIMORIADNE OPATRENIA!

Vláda a Ústredný krízový štáb informovali o ďalších mimoriadnych opatreniach v boji s koronavírusom:

❗️ Štát vyzýva seniorov, aby von vychádzali len vo výnimočných prípadoch (napr. nákupy, lekáreň, lekár, venčenie psa). Ak je to však možné, požiadať o zabezpečenie týchto činnosti iných.

❗️ Vyzýva tiež seniorov, aby využívali bezplatnú verejnú dopravu len vo výnimočných prípadoch na nutné presuny (k lekárovi, na nákup), a necestovali na rôzne výlety.

❗️ Zavádzajú sa otváracie hodiny pre seniorov nad 65 rokov v hodinách od 9.00 do 12.00 hod. vo všetkých predajniach, ktoré môžu byť otvorené.

❗️V nedeľu budú zavreté všetky predajne potravín, lekárne, obchody so zeleninou, ovocím či mäsom, predajne novín, časopisov. Počas tohto voľna sa vykoná dezinfekcia predajní a zamestnanci si oddýchnu.

❗️ Ministerstvo ruší vlakovú dopravu zadarmo pre študentov, pokým budú zavreté školy, aby sa obmedzila migrácia mladých.

❗️ Ochranné rúška sú povinné všade, s výnimkou vlastných domovov. Povinný bude aj rozostup dva metre medzi ľuďmi tiež všade – vonku, v práci, aj v obchode.

❗️Od 30. marca sa bude pri vstupe do nemocníc, fabrík merať teplota z čela.

❗️Pred každou nemocnicou, kde sa robia odbery, budú zriadené drive-through odberné miesta, kde sa odbery budú realizovať z auta.
Späť na Dôležité oznamy

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00