3. decembra 2023
Meniny má Oldrich

Predĺženie otvorenia materských škôl

Predĺženie otvorenia materských škôl

Nielen pre situáciu v súvislosti s pandémiou, ale aj pre komplikovanú dopravu v Dúbravke, pristupuje mestská časť Bratislava-Dúbravka k predĺženiu otváracích hodín v materských školách, ktoré zriaďuje.

„Týmto krokom chceme pomôcť pracujúcim rodičom, ktorí cestujú za prácou mimo mestskej časti alebo dlhšie pracujú a dieťa si do štvrtej poobedia nestíhajú vyberať,“ približuje zámer starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

V súvislosti s nariadeniami a pandemickou situáciou, počas ktorej by sa deti z tried nemali spájať, boli materské školy v Dúbravke otvorené prvý septembrový týždeň od 7.00 do 16.00. Od pondelka 7. septembra budú materské školy v Dúbravke otvorené do 17.00.

Mestská časť Bratislava-Dúbravka pristupuje k predĺženiu otvorenia všetkých dvanástich materských škôl, pričom zabezpečí, aby sa v aktuálnej situácii deti nespájali v zbernej triede.

Dopravnú situáciu v Dúbravke komplikuje stále neotvorená električková trať, ktorej modernizácia mešká a predĺžila sa až do konca októbra, nerozšírená Harmincova ulica a rekonštrukčné práce magistrátu na vozovkách.

Dopravné projekty v mestskej časti postupujú. V súvislosti s rozšírením Harmincovej ulice prebieha aktuálne výkup posledného pozemku v okolí cesty. Hlavné mesto tak onedlho začne prípravu rozšírenia tejto dôležitej komunikácie spájajúcej Dúbravku s mestom. Pokiaľ nepríde k nepredvídateľným oneskoreniam počas stavebných povolení a súťaže na zhotoviteľa, začiatok stavebných prác na rozšírenie ulice plánuje hlavné mesto počas letných mesiacov budúceho roka.


Dátum zverejnenia: 6. 9. 2020
Dátum poslednej aktualizácie: 6. 9. 2020Späť na Dôležité oznamy

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00