8. decembra 2023
Meniny má Marína

Pozdrav z Dúbravky

Dúbravka,

malebná dedinka na východnom úpätí Malých Karpát, pod kopcom nazývaným Kobyla. Na jar plná rozkvitnutých čerešní, v lete voňajúca žatvou, na jeseň ozvučená hrkotom a vŕzganím vozov zvážajúcich úrodu a v zime tichá oddychujúca pod závalmi snehu, aby nabrala nový dych pre nasledujúci rok, o ktorom nikdy nevedela, ako ho bude prežívať.

V tejto malej dedinke obkolesenej bohatým listnatým lesom, v ktorom prevažovali duby a buky, sme prežili s mojou manželkou Vilmou celý svoj život naplnený láskou, dôverou a porozumením. Obaja sme boli rodáci z Dúbravky, obaja sme Dúbravku milovali.

Preto by som chcel na jej počesť a pamiatku, a na pamiatku všetkých, ktorí mi pomohli zozbierať dokumenty, ktorí mi porozprávali príhody a povesti ako ich počuli od svojich rodičov a starých rodičov, napísať o histórii Dúbravky, aby bola zachovaná pre naše deti a vnúčence, aby sa na život malej, skromnej dedinky, ktorá sa postupne stala súčasťou veľkej Bratislavy nezabudlo. Aby si aj dnešní mladí ľudia uvedomili odkiaľ pochádzajú a ako svoj život prežívali ich predkovia, ktorí boli vychovávaní k láske a úcte k svojim rodičom a k svojej rodnej Dúbravke.

S láskou, úctou a stálou spomienkou

Tvoj Miruš


 


Dátum zverejnenia: 21. 5. 2020
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 5. 2020

Kontakt:

Dúbravské múzeum
Pod záhradami 39
84102 Bratislava

Zodpovedná osoba: Mgr. Ľubomír Navrátil
E-mail: muzeum@dubravka.sk
Telefón:
0918 422 806

Otváracie hodiny

Počas školského roku:
Pondelok
13:00 – 17:00
Štvrtok
10:00 – 16:00

Mimo pravidelných otváracích hodín a počas prázdnin sa prehliadky múzea objednávajú telefonicky alebo e-mailom.