28. mája 2022
Meniny má Viliam

Ako zachrániť kamaráta

Dobrovoľníčky Miestneho spolku ČK v Dúbravke v medzigeneračnej akcii Ako zachrániť kamaráta
Janka Drobová

Jej hlavnými aktérmi boli, akože ináč, školáci. Organizátormi rodičia, čiarovými rozhodcami učitelia a tými zabezpečujúcimi priebeh hry - bez píšťalky - pracujúci rozhodcovia v bielych tričkách s emblémom Červeného kríža. Na školskom dvore Základnej školy na Nejedlého ulici v Bratislave-Dúbravke na piatich stanovištiach sme my, dobrovoľníčky z miestneho spolku SČK spolu s lektormi záchranárskeho tímu Územného spolku SČK v Bratislave – mesto, riadili súboj 170 dievčat a chlapcov o vedomosti zo základov prvej pomoci.

Akcia Ako zachrániť kamaráta, ktorej sme sa zúčastnili, bola súčasťou rodičovskej aktivity ZRR školy a grantovej nadačnej podpory ich projektu „Športujem rád a bezpečne“.

A ako to všetko dopadlo? Najlepšie to vystihujú snímky i televízny šot v našej Dúbravskej televízií. Aj keď niektoré z nás to odniesli hlasivkami, stálo to zato. Zaujať deti, v praxi overiť naučené vedomosti, vniesť do života stimul užitočnosti a ochrany svojej i svojich kamarátov.

Náš osemčlenný kolektív miestneho spolku veľmi ocenil ich vstupné vedomosti o poskytovaní prvej pomoci. Takmer dve tretiny žiakov vyšších ročníkov tak mohlo - a aj chcelo - získať viac zdravotníckych praktických zručností.

Sme rady, že sme boli súčasťou tejto prospešnej medzi generačnej spolupráce rodiny – školy - i občianskych združení, všetko v prospech detí. Ale hreje nás i tá skutočnosť, že do ohnivka reťaze krajiny záchrancov pribudlo nové - dúbravská mlaď, ktorá má záujem vstúpiť i do našich radov - k Mládeži SČK.

Ako zachrániť kamaráta

Ako zachrániť kamaráta

Ako zachrániť kamaráta

Snímky : Mária Melišová
Späť na Slovenský červený kríž

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00