28. mája 2022
Meniny má Viliam

Podobenky komunitnej spolupráce

Členky výboru MS SČK Dúbravka na návšteve Vajnor

Hodovanie znamená pre nás sviatky. Vždy to tak bolo i je, najmä na vidieku. Do rodnej obce sa zíde rodina roztratená po Slovensku, ale aj susedia i priatelia len toť z neďalekého chotára. Aj u nás to tak býva v Dúbravke. Tradície prímestských obcí si ctíme i v našich dnes už mestských komunitách Bratislavy. Ten čas je aj o srdečnom zvítaní priateľov i o rozprávaní.

Naše členky výboru Miestnej skupiny Červeného kríža Dúbravka hodovali tentoraz u svojich súputníkov z veľkej červenokrížskej rodiny vo Vajnoroch. Pozvanie od MS SČK vo Vajnoroch, jej predsedníčky Ing. Emílie Uhrínovej, zároveň aj riaditeľky bratislavského územného spolku, malo tak svoje jesenné čaro. Nech to bolo v klubovej miestnosti, či parku, alebo na návšteve občianskeho spolku Podobenka. V družnej besede sa i tu, na priedomí Vajnorského ľudového domu, nielen prešovalo, ale aj hovorilo o spoločných styčných bodoch červenokrížskej činnosti. Povedalo sa tu i to, čo sa im nedarí, ale aj to, v čom pokročili - tak v sociálnej oblasti, či v rozvoji dobrovoľníctva. Doménou bola nielen práca s deťmi vo výchove k prvej pomoci, ale aj v rozvíjaní dobrovoľníckych aktivít - u nich s klubom, u nás s Radou seniorov a s dennými centrami MÚ.

Čo bolo spoločné pre oba zanietené tímy, bola úzka spolupráca s obcou. Táto previazanosť sa opláca obom stranám. Veď aj oba spolky majú napokon vo svojich radách starostov i ich zástupcov. Domáci - vajnorský starosta Ing. Michal Vlček i jeho zástupkyňa Ing. Soňa Molnárová - si pri svojich hostiteľských povinnostiach našli na Dúbravčanky čas, a zastavili sa u nich na kus reči. Tie odchádzali z návštevy plné nových inšpirácií a ako zdôraznila podpredsedníčka MS SČK v Dúbravke Mgr. Eva Považanová aj s dobrým pocitom, že „naša činnosť prináša úžitok“. Je súčasným vkladom do „podobenky - klenotnice“, ktorú si tak pekne bývalé historické obce veľkého mesta uchovávajú i budujú. V súlade s ňou rozvíjajú svoj komunitný život.

-jd-

Vajnorské vínobranie 2019Snímka: Archív MÚ VajnorySpäť na Slovenský červený kríž

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00