5. decembra 2023
Meniny má Oto

Bezplatná právna poradňa - ako a pre koho?

Bezplatná právna poradňa - ako a pre koho?

Prvýkrát začala fungovať bezplatná právna poradňa v apríli roku 2015 a až na prestávku v súvislosti s pandémiou a opatreniami proti šíreniu koronavírusu pokračuje dodnes. Zmenila miesto, no nezmenila svoje poslanie, ktorým je právne radiť a pomáhať obyvateľom Dúbravky.

Bezplatná právna poradňa funguje aktuálne dvakrát do mesiaca v budove Kultúrneho centra Fontána na Ožvoldíkovej ulici. Prvú stredu v mesiaci je k dispozícii doobeda a tretiu stredu v mesiaci je k dispozícii poobede. Striedajú sa v nej dvaja až traja právnici, ktorí radia občanom bez nároku na honorár v rámci svojho voľného času prípadne na úkor svojho pracovného času.

Pre veľký počet záujemcov a rôznych podnetov, otázok, problémov, ktoré často nemajú právny charakter, odporúčajú právnici na návštevu poradne sa vopred pripraviť. To znamená doniesť si listinné podklady, ktorých sa právny problém týka a vopred si pripraviť otázky, ktoré potrebujú zodpovedať.

Poradňa pomáha pri problémoch s exekúciou, dedičstvom, pracovných i zmluvných vzťahov či otázkach majetkovej povahy, neposkytuje poradenstvo v trestných veciach a nezastupuje klientov v konaniach pred súdmi a inými štátnymi orgánmi.

Právne poradenstvo poskytuje občanom, ktorí majú trvalý pobyt v mestskej časti Bratislava-Dúbravka. V prípade záujmu o právne poradenstvo predložia záujemcovia občiansky preukaz, aby bolo možné overiť adresu ich trvalého pobytu.

Počas letných prázdnin plánuje dovolenkovať aj poradňa, pokračovať plánuje potom opäť v septembri.


Bezplatná právna poradňa pravidlá

Bezplatná právna poradňa funguje od roku 2015, momentálne v KC Fontána dvakrát do mesiaca - každú prvú stredu v mesiaci od 9:00 hod. - 12:00 hod. a každú tretiu stredu v mesiaci od 13:00 hod. - 16:00 hod.

1. Príďte na poradňu pripravený. Doneste si so sebou listinné podklady, ktorých sa Váš právny problém týka a vopred si pripravte otázky, ktoré potrebuje právne zodpovedať.

2. Buďte ohľaduplný. Pre veľký počet záujemcov vychádza v priemere na každého záujemcu cca 10 až 15 minút právneho poradenstva. Preto využívajte svoj čas na poradni čo najefektívnejšie a usilujte sa v krátkom čase vysvetliť Váš právny problém a skonzultovať právne poradenstvo, berúc pritom ohľad na ďalších čakajúcich záujemcov a na prevádzkovú dobu bezplatnej právnej poradne.

3. Dodržiavajte prevádzkovú dobu bezplatnej právnej poradne. Prosíme dodržujte prevádzkovú dobu poradne tak, aby najneskôr 15 minút pred koncom prevádzkovej doby išiel do vnútra poradne posledný záujemca.
Dátum zverejnenia: 13.05.2022
Dátum poslednej aktualizácie: 13.05.2022Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00