27. novembra 2021
Meniny má Milan

Dezinfekcia v exteriéri je psychologická

Dezinfekcia v exteriéri je psychologická

Petržalka dezinfikuje lavičky, mobiliár, verejné priestory. Tlačová správa s týmto oznamom z najväčšieho sídliska vzbudila otázky, reakcie obyvateľov. Má takáto dezinfekcia a čistenie zmysel a efekt?

Pre zmysluplné využívanie finančných prostriedkov sa starosta Martin Zaťovič obrátil na Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava.

Zástupkyňa regionálneho hygienik Jindra Holíková hovorí, že dezinfekcia v exteriéroch má krátkodobé účinky a jej význam je skôr psychologický.

„Pokiaľ obyvatelia používajú odporúčané rukavice a po návrate domov si dobre umyjú ruky, riziko prenosu vírusu je prakticky nulové.“

Dezinfekcia má podľa odborníčky význam na dotykových plochách v interiéroch. Napríklad v bytových domov sú to kľučky, madlá, výťahové gombíky. Takúto dezinfekciu je vraj vhodné robiť denne.

V rámci pravidelnej deratizácie mestská časť Bratislava-Dúbravka aj dezinfikovala svoje objekty. Išlo o budovy všetkých materských škôl, Dúbravské múzeum, miestny úrad, knižnicu, Dom kultúry Dúbravka, Kultúrne centrum Fontána a denné centrá seniorov.

Hlavné mesto pravidelne dezinfikuje v nočných hodinách okolie zariadení sociálnych služieb – v Dúbravke na ulici Pri kríži, Hanulova, Sekurisova.Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00