8. decembra 2019
Meniny má Marína

Dúbravka bude hľadať NAJ psa

article-image

Malý, veľký, čistokrvný, no aj poriadny orech. Dúbravka bude opäť hľadať toho NAJ psa mestskej časti. Súťažiť budú šteniatka, dospelé psy aj veterány. A ako to už býva pre každého majiteľa je NAJ pes tento jeho. Víťazmi tak budú všetci.

Psie podujatie bude v septembri písať v Dúbravke už svoj šiesty ročník. Prebehne 21. septembra na tradičnom mieste na lúke pri Kostole Ducha Svätého. Začína sa ráno o 9tej registráciou psov, o 10tej je naplánovaná ukážka výcviku psov (Športovým klubom policajnej kynológie ŠKPK Bratislava) a po nej sa už spustí súťaženie.

Psie podujatie organizuje mestská časť Bratislava-Dúbravka v spolupráci so Športovým klubom policajnej kynológie ŠKPK Bratislava, každoročne do mestskej časti pozve psíčkarov aj spoza hraníc Dúbravky.

Súťažiť sa bude v disciplínach: najsympatickejšie šteniatko (do 18 mesiacov), najsympatickejší dospelý pes (do 18 mesiacov až 8 rokov), najsympatickejší veterán – (psy/suky staršie ako 8 rokov), najlepšie oblečený pes / Najlepšie zladený pár (pes a majiteľ).

Všetky disciplíny sú pre orieškov aj čistokrvné plemená. Potrebné je priniesť očkovací preukaz psa alebo pas.

Novinkou v tomto roku bude Špeciálna cena psa Havrana. Ide o cenu pre psa sympaťáka, ktorá symbolicky odkazuje na legendárneho psa Havrana. Po Dúbravke ho chodil venčiť spevák, hudobník, dramaturg, umelec Dežo Ursiny.

„Po tomto podujatí totiž 21. septembra v Dúbravke na Fedákovej ulici, kde Ursiny dlhé roky žil, tvoril a venčil psa Havrana, začne druhý ročník umeleckej Spomienky na Deža,“ dodal Juraj Štekláč, iniciátor vlaňajšieho osadenia pamätníka Dežovi Ursinymu na Fedákovej a jeden z organizátorov spomienkového koncertu.Späť na Podujatia

Sídlo:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava
  

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00