25. októbra 2021
Meniny má Aurel

Dúbravka hľadá foto roka 2019

Dúbravka hľadá foto roka 2019

Vlani na skúšku, no s úspechom. Prihlásilo sa viac než 30 autorov, vznikla pekná zbierka záberov, pohľadov na mestskú časť, zákutia i Dúbravčanov.

Tento rok cielene a snáď opäť úspešne. Dúbravské noviny pátrajú po zábere roka 2019.

Mestská časť Bratislava-Dúbravka vyhlasuje opäť súťaž Dúbravka hľadá foto roka. Snímky zbiera redakcia novín počas dvoch mesiacov od 1.12. 2019 do 1.3. 2020.

Možno ich posielať mailom na tlacove@dubravka.sk (do predmetu uviesť fotka roka) alebo priniesť osobne v obálke na vrátnicu miestneho úradu na Žatevnú 2.

Prihlásiť sa môže každý – junior, senior, školáci aj rodiny. Každý fotograf však môže prihlásiť maximálne tri snímky.

Cieľom je ukázať dúbravské krásy, schované zákutia a pohľady ľudí na mestskú časť.

 

Súťaž prebieha v troch kategóriách:

1.    Stará - nová – zábery starej Dúbravky, symbolov mestskej časti, sôch, ale aj nové domy, ulice, pohľady na sídlisko, električkovú trať :)

2.    Akcia - reakcia – podujatia v mestskej časti – kultúrne, športové, spoločenské

3.    Dúbravka v pohybe – umelecká fotografia - Cena Ladislava Borodáča (umeleckého fotografa, ktorý mal svoj ateliér, tvoril a žil v Dúbravke)

O víťazovi rozhodnú odborníci z mediálnej rady, jednu cenu určí hlasovaním verejnosť na sociálnej sieti. Snímky potom predstaví aj výstava v Galérii Villa Rustica v Dome kultúry Dúbravka.

 

Podmienky a pravidlá súťaže Dúbravka hľadá foto roka

1.    Súťaže sa môžu zúčastniť juniori aj seniori - amatérski aj profesionálni fotografi. Každý autor môže do súťaže prihlásiť maximálne tri fotografie, ktoré zodpovedajú danej téme.

2.    Snímky zbiera redakcia novín počas dvoch mesiacov od 1.12. 2019 do 1.3. 2020.

3.    Možno ich posielať mailom na tlacove@dubravka.sk (do predmetu uviesť fotka roka) alebo priniesť osobne v obálke na vrátnicu miestneho úradu na Žatevnú 2.

4.    Súťaž prebieha v troch kategóriách:

-Stará - nová – zábery starej Dúbravky, symbolov mestskej časti, sôch, ale aj nové domy, ulice, pohľady na sídlisko, električkovú trať :)

- Akcia - reakcia – podujatia v mestskej časti – kultúrne, športové, spoločenské

- Dúbravka v pohybe – umelecká fotografia - Cena Ladislava Borodáča (umeleckého fotografa, ktorý mal svoj ateliér, tvoril a žil v Dúbravke)

5.    Porota bude hodnotiť fotografie jednotlivo, nie ako sériu. O víťazovi rozhodnú odborníci z mediálnej rady, jednu cenu určí hlasovaním verejnosť na sociálnej sieti. Snímky potom predstaví aj výstava v Galérii Villa Rustica v Dome kultúry Dúbravka.

6.    Víťaz v každej kategórii získa vecnú cenu – originálnu dúbravskú :). Každý zúčastnený získa vytlačené svoje snímky na veľkom formáte po výstave.

7.    Do súťaže je možné prihlásiť fotografie digitálne a tiež naskenované fotografie z kinofilmu.

8.    Fotografie je potrebné zaslať vo veľkosti vhodnej pre tlač a treba ich označiť ako: „priezvisko-meno-autora-1“, „priezvisko-meno-autora-2“, „priezvisko-meno-autora-3“.

9.    Fotografie je potrebné zasielať v rozlíšení optimálne 300 dpi vo formáte JPG (JPEG)

10.    Súťažiaci zaslaním fotografií do súťaže potvrdzuje, že do súťaže prihlasuje svoje autorské fotografie a že prihlásené diela sú oslobodené od práv tretej osoby. Prehlasuje tiež, že osoby na fotografiách súhlasili fotografovaním a použitím fotografií do súťaže. Prihlásením sa do súťaže dáva zároveň súhlas s prípadným ďalším použitím fotografií pri propagácií mestskej časti a na výstave Dúbravská foto roka.

11.    Zaslaním fotografie dáva súťažiaci organizátorovi súťaže súhlas na použitie diela v rozsahu jeho zverejnenia, archivácie, reprodukcie a publikovania diela s uvedením autora fotografie, bez nároku autora na odmenu, na ktorú mu vzniká nárok podľa § 19 ods. 2 zákona č. 185/2015 Z. z. o autorskom práve. Akceptácia tohto dojednania sa považuje za akceptáciu bezodplatnej licencie. Zaslaním fotografie autor súhlasí s podmienkami a pravidlami súťaže.

 Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00