21. januára 2022
Meniny má Vincent

Knižný kuriér

Knižný kuriér

Vyhľadať v online katalógu alebo si nechať poradiť knihovníčkou, objednať mailom či telefonicky a potom už len počkať na knižného kuriéra. Začne jazdiť na motorke po mestskej časti Bratislava-Dúbravka.

Dúbravka totiž plánuje spustiť požičiavanie kníh z miestnej knižnice na Sekurisovej. Doteraz bola knižnica v súvislosti s opatreniami na zabránenie šírenia nového koronavírusu zatvorená, knihovníčky sa venovali revízii knižného fondu, teraz svoje služby - knihy sprístupnia.

„Naši čitatelia si v špeciálnom režime môžu požičať knihy z Oddelenia beletrie a detskej literatúry,“ približuje Ľubo Navrátil, vedúci oddelenia kultúry v Dúbravke. „Na Oddelení odbornej literatúry pokračuje revízia knižného fondu.“

Knižky vyhľadajú čitatelia v online katalógu (http://kniznica.dubravka.sk/katalog) a mailom na kniznica@dubravka.sk pošlú meno autora a názov literárneho diela, pripoja tiež svoje meno, adresu a telefón.

„Čitatelia, ktorí nemajú možnosť hľadať v našom katalógu, môžu volať priamo na číslo 02/64363105 a vysvetliť knihovníčke, o aké knižky by mali záujem,“ dodáva Ľubo Navrátil. „V jednej zásielke si môžu vybrať najviac päť kníh.“

Knihovníčky následne pripravia hygienicky zabalený zalepený balíček, ktorý do troch pracovných dní doručí na adresu knižný kuriér. Bežná výpožičná doba je predĺžená a požičané knihy sa budú vracať podľa pokynov knižnice alebo po odznení epidémie koronavírusu.

V Dúbravke kedysi pôsobilo až päť verejných knižníc. Zmena prišla po nežnej revolúcii, vznikla centrálna Dúbravská knižnica na Sekurisovej, s vyše 50-tisícmi kníh je najväčšou v štvrtom bratislavskom obvode.

Vedenie mestskej časti Bratislava-Dúbravka začalo v lete 2016 s postupnou modernizáciou knižnice. Prebehla výmena okien za plastové, sklených výplní v budove, takzvaných kopilitov. K novinkám patrilo aj zavedenie internetu pre čitateľov bezplatne, práce na online katalógu, viac akcií pre verejnosť, či knižný kolotoč.

Ako to funguje?

Aj keď je miestna knižnica v Dúbravke pre verejnosť zavretá, naši čitatelia si v špeciálnom režime môžu požičať knihy z oddelenia beletrie a detskej literatúry.

1. V online katalógu (http://kniznica.dubravka.sk/katalog) si vyhľadáte knižky, o ktoré máte záujem a na mailový kontakt kniznica@dubravka.sk pošlete meno autora a názov diela. Samozrejme, napíšete aj svoje meno, adresu a telefón.

2 Čitatelia, ktorí nemajú možnosť hľadať v našom katalógu, môžu volať priamo na číslo 02/64363105 a vysvetliť knihovníčke, o aké knižky by mali záujem.

Naše knihovníčky pripravia hygienicky zabalený zalepený balíček, ktorý bude do troch pracovných dní doručený na zadanú adresu.

 

 

 Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00