25. októbra 2021
Meniny má Aurel

Koncert nielen pre seniorov

Koncert nielen pre seniorov

Kultúrne leto v Dúbravke prináša v druhej polovici júla koncert, ktorý určite zaujme nielen seniorov, ale všetkých priaznivcov dobrej hudby a krásnych piesní. Dúbravčania sa môžu 22. júla o 17-tej tešiť na podujatie pod názvom Koncert nielen pre seniorov, v rámci ktorého vystúpia Mája Velšicová, Dúbravanka, Maroš Bango a Festivalový orchester Bratislava. Stačí prísť v určenú hodinu do Dúbravského amfiteátra pri Dune na Valachovej ulici a vychutnávať si pohodové tóny.

„Kultúrne leto pokračuje v mesiacoch júl a august nielen v amfiteátri, ale aj v Parku Pekníkova a pred Domom kultúry. Všetkých srdečne pozývam,“ dodáva starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Organizátormi podujatia sú mestská časť Bratislava - Dúbravka a Dom kultúry Dúbravka. Vstup je voľný.

 

O účinkujúcich

Mája Velšicová je slovenská herečka, speváčka a moderátorka. Už v druhom ročníku štúdia herectva účinkovala v populárnom programe v legendárnom kabarete Tatra revue. Po jeho zániku vymyslela Mája s manželom Michalom Slivkom vlastný program, s ktorým cestovali po svete.

Dúbravanka – Zmiešaný zbor seniorov, akordeón, heligónka, bubon. Prináša piesne najmä z regiónu, ale aj vlastné, súbor má tradíciu cca 20 rokov. Kapelníkom je Jozef Cintula.

Maroš Bango – slovenský nevidiaci umelec, spevák. Prezývajú ho slovenský Bocelli. Manželkou, manažérkou a moderátorkou jeho koncertov je taktiež nevidiaca Alexandra Bangová. Spieva operné árie, operety, kantilény, evergreeny, piesne z repertoáru slávnych tenorov Luciano Pavarottiho, Andrea Bocelliho a Petra Dvorského, sakrálnu hudbu a tanečné a ľudové piesne rôznych národov (cigánske, maďarské, ruské, moravské).

Festivalový orchester Bratislava - orchester tvorí partia mladých ľudí zapálených pre hudbu. V repertoári majú rôzne žánre - od klasických pochodov a orchestrálnych skladieb, cez polky, valčíky, pop piesne, repete, muzikál, piesne pre sólový nástroj až po tematické, ako napríklad koledy. Taktiež sa vedia zmeniť na big band.
Dátum zverejnenia: 15. 7. 2020
Dátum poslednej aktualizácie: 15. 7. 2020Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00