25. októbra 2021
Meniny má Aurel

Muži v nádeji – letné kino

Muži v nádeji – letné kino

Môže byť nevera základom šťastného manželstva? Šarmantný bonviván Rudolf je o tom presvedčený: "Ženská má mať pocit, že o chlapa musí bojovať, musí sa snažiť, aby si ho udržala. A hlavne, ženská sa nesmie nudiť! "

Rudolf s úspechom uplatňuje svoju divokú teóriu v každodennej praxi a to s neutíchajúcim elánom, ktorý je u čerstvého šesťdesiatnika závideniahodný. O to viac potom nechápe naivitu svojho neznesiteľne korektného zaťa Ondreja, ktorý pre isté svedomité plnenie povinností nevníma, ako nebezpečne sa jeho žena Alice začína nudiť. Milujúci otecko a kamarátsky svokor Rudolf preto ponúkne Ondrejovi niekoľko preverených rád, ako vniesť do umierajúceho manželstva potrebný rozruch. Koniec koncov ide o rodinné šťastie jeho jedinej dcéry ...

Z nudného "slušáka" Ondreja sa potom vďaka romániku s krásnou Šarlotou skutočne stáva sebavedomý pán tvorstva, obletovaný milenkou a obdivovaný vlastnou manželkou. Situácia je to síce krásna, ale dlhodobo neudržateľná. Už preto, že skutočnými pánmi tvorstva sú pochopiteľne ženy. Ondreja čaká smršť komediálnych situácií, ktorým čelí s odzbrojujúcou kombináciou typicky mužských vlastností - hravou vynaliezavosťou a nezničiteľnou nádejou, že všetko dobre dopadne.

A ako to teda dopadne, môžete zistiť 14,. augusta, na premietaní pred Domom kultúry Dúbravka. Projekcia sa začína o 21.30, vstupné do „kina“ sa neplatí. V prípade nepriaznivého počasia sa však nepremieta.

Počas leta sa kino na čerstvom vzduchu môžete zopakovať a užiť ešte aj 28. augusta.

Názov: Muži v naději

Žáner: Komédia:

Dĺžka: 110 minút

Réžia: Jiří Vejdělek

Rok: 2011

Hrajú: Jiří Macháček, Bolek Polívka, Éva Vica Kerekes, Petra Hřebíčková, Simona Stašová, Lukáš Langmajer, Hynek Čermák, Michal Novotný, Emma Smetana, Ester Kočičková, Eliška Křenková, Ondřej Zach, Filip Antonio, Jitka Čvančarová, Berenika Kohoutová, Václav Jílek, Zuzana Onufráková, Milan Býček, Nastasja Gospičová, Drahomíra Vlachová, Helena Kramářová, Eva Nosálková-Leinweberová
Dátum zverejnenia: 31. 7. 2020
Dátum poslednej aktualizácie: 31. 7. 2020Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00