5. decembra 2021
Meniny má Oto

Zavrú sa obchody a prázdniny budú skôr

Zavrú sa obchody a prázdniny budú skôr

👉 Od piatka 11. decembra musia kaviarne a reštaurácie zatvoriť terasy, jedlo si aj naďalej budú môcť zákazníci vziať so sebou.

👉 Od pondelka 14. decembra hotely a prevádzkovatelia vlekov a lanoviek musia vyžadovať od zákazníkov test na Covid-19, ktorý nie je starší ako 72 hodín.

👉 Od pondelka 21. decembra sa začnú školské prázdniny (na minimálne tri týždne). Autoškoly môžu od 11. decembra vyučovať len dištančnou formou.

👉 Od pondelka 21. decembra budú zatvorené obchody, s výnimkou predaja produktov dennej potreby (na minimálne tri týždne). O zrušení hodín pre seniorov od 9. do 11. hodiny v potravinách a drogériách hlavný hygienik neinformoval. Mali by tak platiť aj pred Vianocami.

👉 Od pondelok 28. decembra sa bude vykonávať pravidelné pretestovanie zamestnancov v podnikoch, ktoré majú viac ako 500 zamestnancov.

👉 1. február – polročné prázdniny tento rok nebudú, oznámil minister školstva. Mali byť jeden deň.

 

BEZ ZMENY

👉 Kostoly zostanú otvorené aj počas vianočných sviatkov a aj po nich, rovnako ako dnes. Nové opatrenia sa tak fungovania kostolov nedotknú.

👉 Pre divadlá a kiná ostávajú v platnosti pravidlá ako doteraz. Znamená to, že diváci môžu prísť do divadla, to však môže predať len polovicu lístkov kapacity a musí zabezpečiť buď šachovnicové sedenie, alebo sedenie v každom druhom rade. Počas celého predstavenia musia mať diváci povinne rúška. Rovnako tak ostávajú otvorené aj kiná. A to za rovnakých podmienok – naplnenia len polovičnej kapacity. Zakázaná je konzumácia jedla či pitia.

👉 Posilňovne budú fungovať ako doteraz, nové opatrenia by sa ich nemali dotknúť. Naraz tam však môže byť najviac šesť ľudí.Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00