29. novembra 2022
Meniny má Vratko

Nové pumptrackové ihrisko funguje

Nové pumptrackové ihrisko funguje

Pre skatebordy, odrážadlá i bicykle zároveň, pre deti aj tínedžerov súčasne. Nová pumptracková trať na Talichovej ulici s dĺžkou asi 80 metrov už funguje. Oficiálne ju otvorili na konci októbra, a ako inak, než kolesami. Na kolobežke sa predviedol poslanec Tomáš Husár.

Jazdili na nej a skúšali ju, ešte kým ju lemovala výstražná páska, ktorá znamenala zákaz vstupu. No teraz sa už môžu premávať „oficiálne“. Malí veľkí jazdi na novej pumptrackovej dráhe na Talichovej ulici.

Dráha vznikla na ploche bývalej dráhy z pneumatík, kde kedysi deti súťažili na elektrických motokárach, nad novým workoutovým ihriskom v blízkosti Zlatej lipy.

„Túto plochu sme vybrali zámerne, chceli by sme ju rozšíriť a premeniť na kvalitnejšiu dráhu,“ približuje miestny poslanec Tomáš Husár, predseda komisie životného prostredia v Dúbravke, jeden z iniciátorov projektu v mestskej časti.

Nový projekt je tak revitalizáciou súčasného, už chátrajúceho priestoru, so zachovaním zelene. Pumpracková dráha má trojuholníkový tvar s dvomi dráhami, dala by sa tak prejsť dvomi spôsobmi.

Pumptrack je primárne bicyklovou dráhou so sklopenými zákrutami a terénnymi vlnami, určená je pre všetky vekové kategórie. Môžu ju využiť jazdci nielen na bicykloch, ale aj odrážadlách, kolobežkách, skateboardoch či korčuliach. Princípom je jazda bez šliapania, jazdci na nej pohybom tela a prácou s ťažiskom bez šliapania generujú rýchlosť.

„Takáto jazda najviac posilňuje stred tela, takzvaný core, zlepšuje pevnosť,“ opisuje dúbravský poslanec Martin Lupták, ďalší z iniciátorov športoviska. „Je to výborný kondičný tréning.“

Nová pumptracková dráha na Talichovej ulici sa dokončila vďaka spolupráci a podpore. Mestská časť získala prípravu športoviska grant z hlavného mesta.

Pre milovníkov kolies vzniká nová dráha aj pri Iuvente. Tunajší starý bikrosový areál sa mení. Prešiel úpravou, zmenami a už aj dostal nový povrch špeciálny makadam, aby dráha nepodliehala poveternostným vplyvom.
Dátum zverejnenia: 30.11.2021
Dátum poslednej aktualizácie: 30.11.2021Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00