3. júna 2023
Meniny má Karolína

Otvorenie škôl sa odkladá

Otvorenie škôl sa odkladá

Základné a materské školy pokračujú v súčasnom režime fungovania, prvý stupeň škôl tak ostáva nateraz v dištančnej forme vzdelávania.

„K tomuto rozhodnutiu sme dospeli po dohode s riaditeľkami našich základných a materských škôl a po rokovaní starostov mestských častí s primátorom hlavného mesta,“ vysvetlil starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Mestská časť Bratislava-Dúbravka zohľadnila pri rozhodovaní aktuálnu pandemickú situáciu v Bratislavskom kraji, odporúčanie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva a predbežné výsledky víkendového testovania v mestskej časti. O fungovaní základných a materských škôl po 15. februári bude mestská časť informovať počas tohto pracovného týždňa.

„Bratislavský kraj vykazuje vysoký podiel prítomnosti britskej mutácie nového koronavírisu. Napriek pripravenosti škôl, zodpovednému prístupu zo strany našich učiteľov a ich odhodlania materské a základné školy otvárať, považujeme ich fungovanie za rizikové,“ zdôraznil Martin Zaťovič, ktorý zároveň touto cestou ďakuje všetkým zamestnancom základných a materských škôl za ich doterajšiu prácu. „Vážim si konštruktívny a zodpovedný prístup pani riaditeliek a odboru školstva miestneho úradu pri riešení pandemickej situácie.“

Žiaci prvého stupňa základných škôl sa tak budú naďalej vyučovať dištančne. Tak ako doteraz, bude k dispozícii aj školský klub pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorým povaha práce neumožňuje pracovať z domu.

Materské školy ostanú otvorené pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorým povaha práce neumožňuje pracovať z domu. Ak sa pandemická situácia zlepší, materské školy sa otvoria aj pre predškolákov.

Odloženie otvorenia škôl vysvetľuje mestská časť aj zodpovednosťou voči učiteľom a rodinám. „Aj touto cestou, prosím, všetkých rodičov, aby chápali toto naše rozhodnutie a naďalej dodržiavali všetky nariadenia a postupy kompetentných orgánov a inštitúcií,“ dodal starosta Zaťovič. „Nechceme, aby si rodičia museli vyberať medzi vzdelaním a možným zdravotným rizikom.“

Bratislavský úrad verejného zdravotníctva odporúča otvoriť školy najskôr o dva týždne. Obáva sa, že otvorenie škôl v súčasnej situácii môže viesť k zhoršeniu epidemiologickej situácie v Bratislavskom kraji. Starosta Dúbravky predpokladá následne postupný, nie plošný nábeh na prezenčnú formu vyučovania.Dátum zverejnenia: 07.02.2021
Dátum poslednej aktualizácie: 07.02.2021Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00