5. decembra 2021
Meniny má Oto

Otvorenie verejného priestoru Hanulova

Otvorenie verejného priestoru Hanulova

Nové multifunkčné ihrisko, lezecká stena, ihrisko pre menších a aj väčších, malé pódium, výsadba, oddychový priestor a posedenia. Mestská časť Bratislava-Dúbravka dokončila veľkú premenu verejného priestoru na Hanulovej ulici.

Vo štvrtok 30. septembra plánuje jeho otvorenie pre verejnosť. Slávnostné pokrstenie ihriska otvoria Mažoretky ALBA Bratislava, ktoré trénujú a pôsobia v Dome kultúry Dúbravka, nebudú chýbať ani detské talenty zo súťaže Dúbravka hľadá hudobné talenty – Sofia Tkáčová a Linda Dudášová či tvorivé dielne. Program si pripravila aj blízka Materská škola Švantnerova. Do tanca napokon všetkých pozve Disco Jarka.

Podujatie sa začína o 15.00, prebiehať bude v zmysle platným opatrení v súvislosti s pandémiou Covid v režime – Základ, čiže prístupné pre všetkých, no s obmedzenou kapacitou.

Premena verejného priestoru na Hanulovej patrí k najväčším projektom v mestskej časti Bratislava-Dúbravka. Prebiehala na území väčšom než 2500 metrov štvorcových za približne 400-tisíc eur. „Projekt sa nám podarilo urobiť vďaka spolupráci a prostredníctvom externých zdrojov, ktoré sa nám podarilo získať,“ hovorí starosta Dúbravky Martin Zaťovič. Dodal, že išlo o externé zdroje z Úradu vlády SR a magistrátu hlavného mesta.

Zmenou prešiel aj terén, pribudla výsadba, zeleň, stromy. Väčšiu časť asfaltu nahradila zeleň, chodníky a plochy s drevnou štiepkou, riečnym štrkom, zámkovou dlažbou. Pribudli nové hracie prvky, osvetlenie.

Súčasťou revitalizácie bola aj obnova sochárskeho diela Drak na tunajšej stene. Ide o plastbetónové sochárske dielo Štefana Prokopa, slovenského akademického sochára, ktorý študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Venoval sa komornej a monumentálnej sochárskej tvorbe, reliéfu, medailérstvu a kresbe. Od roku 1968 žil v Pezinku, kde má aj vlastnú galériu, pôvodne ateliér umelca. Pre umelca bola typická nechuť slúžiť režimu. Je skvelé, že jedno z diel s nádychom magického realizmu sa zachovalo v Dúbravke.

Drak sa na ihrisko počas plánovaného otvorenia vráti aj v inej podobe, naznačil starosta Martin Zaťovič štvrtkové prekvapenie programu.

Dátum zverejnenia: 29.09.2021
Dátum poslednej aktualizácie: 29.09.2021Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00