25. novembra 2020
Meniny má Katarína

Seniori doma - aktívne (3)

article-image

Odporúča sa im ostať doma, patria k najzraniteľnejším. Seniori. Mestská časť Bratislava-Dúbravka pripravila sériu aktivít, aby aj doma ostali seniori aktívni, v kontakte.

Cvičenia mozgu, pamäte v spolupráci s andragogičkou Alexandrou Palkovič a Centrom Memory, pisateľské a literárne aktivity s Dúbravskými novinami, tipy na varenie, tvorbu i cvičenie s trénerom „v obývačke“.

Rady, obrázky, texty aj videá bude zverejňovať bude mestská časť na webovej stránke www.dubravka.sk, sociálnej sieti mestskej časti, miestnych médiách – Dúbravská televízia a Dúbravské noviny, informovať bude o nich aj prostredníctvom Rady seniorov.

Mestská časť zároveň vyzýva obyvateľov, ktorí tvoria napríklad krížovky, sudoku, hlavolamy a boli by ochotní ich do seriálu pre seniorov poskytnúť, prípadne majú iné kreatívne návrhy a nápady na aktívne trávenie voľného času doma, aby kontaktovali Dúbravské noviny - tlacove@dubravka.sk.

Tretie cvičenie: 

Vyberte si hocijaké písmeno v abecede. Napíšte príbeh, ktorý má 1-3 vety, a v ktorom všetky slová začínajú na dané písmeno. Predložky a spojky môžu začínať na iné písmeno. 

(Zdroj: Centrum Memory) Späť na Podujatia

Sídlo:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava
  

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00