21. januára 2022
Meniny má Vincent

Susedský advent

Susedský advent

Pandémia rozdeľuje, ale aj spája. Svedčí o tom aj kultúrno-spoločenský projekt šiestich mestských častí 4. bratislavského okresu. Bratislava Tourist Board (BTB) na podnet mestskej časti Dúbravka a v spolupráci s Devínskou Novou Vsou, Devínom, Karlovou Vsou, Lamačom a Záhorskou Bystricou vytvorili jedinečný Susedský advent. A odštartoval už naplno. Jednotlivé videá, záznamy, spoznávania mestských častí i predvianočné a novoročné želania sú už online, dajú sa postupne prezerať, sledovať a s kultúrou prežiť advent i čas odlúčenia.

„Cieľom je podporiť kultúru, priniesť spoločný pozdrav a predvianočnú atmosféru k ľuďom,“ hovorí Ľubomír Navrátil, vedúci oddelenia kultúry v Dúbravke. „Keď ľudia nemôžu za kultúrou, umelci prídu za nimi.“

Jednotlivé mestské časti predstavujú svoje „domáce“ projekty, kultúru i tradície a prostredníctvom online priestoru či príspevkov v televízii sa o ne podelia s okolitými „susedmi“ a ostatnými Bratislavčanmi. Projekt nadväzuje na celoročnú tému objavovania Bratislavy – Turistom vo vlastnom meste.

„S BTB sme prišli s iniciatívou zapojiť do zaujímavého námetu Dúbravky aj ďalšie mestské časti a vznikol program, ktorý verím bude pre všetkých Bratislavčanov. Témou „susedia spoločne počas adventu“ prinášame zblíženie a verím, že aj zaujímavý podnet k spojeniu v náročnom čase COVIDu pre naše mesto aj zahraničie. Výsledkom bude vzácne spojenie a stretnutie – Susedský advent,“ uviedol Vladimír Grežo, predseda predstavenstva BTB.

Susedský advent už vysiela

 

Informácie o podujatí nájdete na sociálnych sieťach a stránke visitbratislava.com.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00