21. januára 2022
Meniny má Vincent

Testy budú kontrolovať od 10. februára

Testy budú kontrolovať od 10. februára

Potvrdenie o negatívnom teste na ochorenie COVID-19 sa na Slovensku bude vyžadovať od stredy (10. 2.).

Celé Slovensko je v čiernej fáze COVID automatu, ak však nejaký región bude v lepšej fáze, periodicita testovania nemusí byť každých sedem dní, ale každých 14 či 21 dní. V deviatich čiernych okresoch bude treba od stredy (10. 2.) negatívny test nie starší ako sedem dní na chodenie do práce.

Testovať sa bude treba aj v bordových a ďalších okresoch, avšak menej často.

 

Bez testu môžete:

Test nie je potrebný na cestu do potravín, lekárne, drogérie, či obchodu s krmivom pre zvieratá. Človek by však mal ísť do obchodu, ktorý má najbližšie k domu. Bez testu môžu ľudia ísť aj na súdne pojednávanie či na výsluch.

Rovnako bez testu môžu osoby chodiť venčiť domáce zvieratá v okruhu jedného kilometra od domu. Výnimka platí aj na prechádzky s dieťaťom do šiestich rokov. Test nie je potrebný ani na vychádzku do prírody vo vlastnom okrese.

Testovať sa nemusia deti do 15 rokov a seniori nad 65 rokov.

Výnimku z testovania majú tí, ktoré majú potvrdenie o prekonaní ochorenia Covid19 (nie staršie ako tri mesiace), prípadne osoby, ktoré prešli kompletným očkovaním.

 

Cesta do práce:

Ak niekto cestuje do zamestnania prostriedkami hromadnej dopravy, autobusom, vlakom, bude sa musieť testovať každých sedem dní. Platí to pre celé územie Slovenska, čiže aj pre okresy s lepšou epidemiologickou situáciou.

Platí však, že do práce majú chodiť len osoby, ktoré sú v práci nepostrádateľné. Zároveň by o tomto mali mať potvrdenie.

Negatívny test však budú potrebovať aj osoby, ktoré pracujú z domu, a to v prípade, že sa chystajú do banky, na poštu či do výdajne e-shopu.

Bez testu môžu osoby pracujúce z domu ísť do potravín, lekárne, drogérie, k lekárovi, či na vychádzku so psom/mačkou v okruhu jedného kilometra od domu.

 

Ďalšie opatrenia:

Na cestu do prírody už nebude treba negatívny test v prípade, že človek zostane vo svojom okrese.

Povolené budú cesty do prírody aj do iných okresov, avšak tu sa už budú musieť vedieť ľudia preukázať testom s negatívnym výsledkom. Výnimku z testovania majú deti do 15 rokov a seniori nad 65 rokov.

Výnimkou sú čierne okresy, do ktorých ľudia nemôžu ísť do prírody ani s negatívnym testom. Naopak to však neplatí - osoby z čiernych okresov môžu ísť s negatívnym testom do prírody v lepších okresoch.

Dlhší pobyt v prírode na chate alebo chalupe, i keď vlastnej naďalej nie je povolený. Dôvodom je obava zo zhromažďovania veľkého množstva ľudí.

Rovnako zostávajú zakázané návštevy. Výnimku nemajú ani stretnutia s ľuďmi mimo domácnosti vonku.

Čierne okresy: Partizánske, Šaľa, Zlaté Moravce, Revúca, Rožňava, Bánovce nad Bebravou, Hlohovec, Trnava, Žiar nad Hronom

Zdroj: hnoniline.sk 

mzsr-okresy


Dátum zverejnenia: 09.02.2021
Dátum poslednej aktualizácie: 09.02.2021Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00