27. novembra 2021
Meniny má Milan

Umelci v uliciach budú aj v Dúbravke

Umelci v uliciach budú aj v Dúbravke

Aby umelci vystúpili na ulici, no neskončili na nej. S takým cieľom podpory umenia a kultúry prebehne v sobotu 6. júna podujatie Umelci v uliciach. Tentoraz púť umelcov nevynechá ani Dúbravku. Pripravené je úplne nové predstavenie. Malých a veľkých divákov poteší v sobotu o 11tej v Parku na Pekníkovej. Vstup je voľný.

„Rozhodli sme sa pridať sa k aktivite, potešiť obyvateľov po dlhom odlúčení od živých vystúpení a kultúry a podporiť umelcov zároveň,“ približuje podujatie a zámer starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

„Náš pilotný projekt je odpoveďou na nedostatok živého umenia v súčasnej na kontakt komplikovanej dobe" hovorí Pavol Kelley zakladateľ projektu Umelci v uliciach a iniciatívy na podporu živého umenia. „Umelci nemajú publikum a diváci nemajú umenie. Návštevníci kultúrnych podujatí zostali bez živého umenia a umelci zostali bez práce, bez diváka, na ulici.“

Umelci v uliciach je nezávislá iniciatíva ľudí z kultúry, ktorá vznikla v čase koronakrízy. Podporuje umelcov, ktorí majú chuť naživo zabávať a tešiť svojich divákov z bezpečnej vzdialenosti. Umelecký program prichádza priamo k ľuďom pod ich okná a balkóny. Prekvapí, zabaví, vyčarí úsmev detí aj dospelých. Všetko z bezpečnej vzdialenosti. Projekt podporuje umelcov, dáva im príležitosť i nádej účinkovať, tvoriť, kreatívne myslieť.. pre svojho diváka.

Iniciatíva poskytuje prácu tvorcom, výtvarníkom, scénografom, remeselníkom z divadelných dielní, hercom, režisérom, dramaturgom, hudobníkom, produkčným, grafikom, technikom.. skrátka celému producentsko-umeleckému reťazcu, ktorý je momentálne v umeleckej kóme.
Dátum zverejnenia: 2. 6. 2020
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 6. 2020Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00