27. septembra 2023
Meniny má Cyprián

Prečo začala Dúbravka kosiť neskôr?

„Tento rok kosenie mešká, tráva je vysoká. Prečo? Mňa to trápi ako psíčkara, ťažko sa dajú zbierať exkrementy, no čo alergici, deti? Ďakujem za odpoveď.“
Peter

Mestská časť vyhlásila začiatkom tohto roku verejné obstarávanie na letnú údržbu. Predložené ponuky boli otvorené v marci a v apríli boli vyhodnotené. Neúspešný uchádzač sa v zákonnej lehote odvolal, podal námietku na Úrad verejného obstarávania a odvtedy je všetko zastavené. Mestská časť preto nemohla podpísať zmluvu s riadne vysúťaženou spoločnosťou a začať kosiť skôr. Musela pristúpiť k dočasnému riešeniu a postupne obstarávať firmy na kosenie a ďalšie najnevyhnutnejšie práce súvisiace s letnou údržbou verejnej zelene.

Mestská časť sa snažila práce urýchliť, Dúbravku preto rozdelila na tri lokality, aby mohlo kosenie prebiehať súbežne. Do súťaže sa však prihlásila len jeden firma.

Kosba prebieha postupne. Po zmene daždivého počasia mestská časť prioritne kosila školské dvory, čoskoro však bude pokosená celá mestská časť.

Letná údržba zahŕňa okrem kosenia aj starostlivosť o mobiliár, výmenu a dopĺňanie parkových lavičiek, smetných košov, údržbu či výmenu pieskovísk, starostlivosť o verejnú zeleň, čistotu verejných plôch. Aj tieto práce sú podaním námietky neúspešného uchádzača, žiaľ, dočasne pozastavené. Mestská časť preto nemohla podpísať zmluvu s riadne vysúťaženou spoločnosťou a začať potrebné práce.

V tomto prechodnom období sa oddelenie životného prostredia snaží vlastnými silami zabezpečiť nevyhnutné a potrebné práce. Zamestnanci miestneho úradu však evidujú každý podnet a požiadavku. Po uzatvorení riadnej zmluvy na letnú údržbu ich postupne budú riešiť v súlade so schváleným rozpočtom na rok 2019.

 

 

Dátum zverejnenia: 01.07.2019
Dátum poslednej aktualizácie: 01.07.2019Späť na Odpovede na časté otázky občanov

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00