27. septembra 2023
Meniny má Cyprián

Rekonštrukcia električkovej trate

 

„Prečo a dokedy budú jazdiť veľké autá s hlinou? Ničia sa cesty, je tu prach, zlý prejazd. Ďakujem.“
Ivan

O stanovisko sme požiadali magistrát Hlavného mesta:

Zvýšenie pohybu nákladných áut a tým pádom aj prašnosti na uliciach Dúbravčická, Drobného a Janka Alexyho je dočasné. Oproti pôvodnému plánu začali práce na odstránení koľajového zvršku od obratiska električiek v Karlovej Vsi po Harmincovu ulicu skôr a toho dôsledkom je aj vyššia frekvencia pohybu nákladných áut na zmienených uliciach.

Štrk z koľajového spodku totiž vyvážajú nákladné automobily do areálu dočasného staveniska Na vrátkach, kde sa prečistí a vozí sa naspäť na trať, aby mohol tvoriť podklad nového povrchu. Súčasné vyvážanie kameňa potrvá do zajtra a jeho navážanie naspäť bude pokračovať do konca budúceho týždňa.

Doprava navážaní však už nebude taká intenzívna, ako v prípade jeho vývozu. Mrzí nás vzniknutá situácia ale technologicky naozaj nemáme inú možnosť, ako uplatnenie uvedeného postupu.

Situácia sa ešte raz na niekoľko dní zopakuje v septembri, kedy sa bude odťažovať a čistiť tiež koľajový spodok. Veríme, že dočasné zníženie komfortu bývania bude obyvateľom Dúbravky vykompenzované zrekonštruovanou, modernejšou a menej hlučnou električkovou traťou.
Späť na Odpovede na časté otázky občanov

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00