5. decembra 2023
Meniny má Oto

Dúbravka opäť ocení osobnosti

Dúbravka opäť ocení osobnosti

Režisér, scenárista a kameraman, významná výtvarníčka, grafička a ilustrátorka, úspešný hádzanársky tréner, ktorý viedol české, slovenské aj československé reprezentačné výbery, zlatý paraolympionik či lukostrelkyňa, ktorá štartovala na olympijských hrách v Tokiu. Všetci významní, všetci zaujímaví, všetci spätí s Dúbravkou. Po štyroch úspešných ročníkoch pokračuje mestská časť Bratislava-Dúbravka s oceňovaním osobností, na štvrtok 17. marca pripravuje Galavečer osobností za rok 2021.

„Veľmi ma teší, že myšlienka vzdať hold talentom a významných Dúbravčanom sa rozvíja už piaty rok,“ hovorí Braňo Semančík predseda Komisie športu v Dúbravke, jeden z iniciátorov oceňovania osobností.

Slávnostný večer v Dome kultúry Dúbravka sa začne o 18tej, oceňovanie bude spojené s kultúrnym programom a aj prostredníctvom účinkujúcich bude spätý s Dúbravkou, vystúpia napríklad Mažoretky ALBA Bratislave. Večerom má sprevádzať bývalá hádzanárka, dnes moderátorka a Dúbravčanka Petra Ázacis.

Ocenené Dúbravčanky a Dúbravčanov, žiačky a žiakov, talenty aj športové kolektívy nominovala verejnosť a odborníci z Komisie športu, Komisie kultúry, základné školy i umelecká škola v mestskej časti. Vznikol pestrý zoznam mien, osobností.

„Dúbravke máme množstvo významných ľudí, či už mladých alebo starších, ktorí niečo dosiahli. Touto cestou im chceme poďakovať a oceniť ich výsledky,“ dodal starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Novinkou v rámci piateho ročníka podujatia je originálne ocenenie. Sklenená soška vznikla spoluprácou mestskej časti Bratislava-Dúbravka a neďalekej Školy umeleckého priemyslu Jozefa Vydru. Autorom ocenenia je Milan Pagáč riaditeľ školy, sochár tvorca inštalácií, sklársky výtvarník, akčný umelec, tvorca objektov.

Okrem zhmotnenia „osobnosti“ ocenenie nesie aj dúbravské atribúty – erb mestskej časti či symbolika čerešní, ktoré odkazujú na slávnu ovocinársku minulosť. Dúbravka bola totiž kedysi obec, kde sa darilo ovocinárstvu a čerešne sa vyvážali až do Prahy. Najväčší rozsah nadobudol vývoz po prvej svetovej vojne, keď sa stali významnou obchodnou komoditou, ktorá vylepšovala rozpočet mnohých rodín.

Galavečer je prístupný na pozvánky.Dátum zverejnenia: 15.03.2022
Dátum poslednej aktualizácie: 15.03.2022Späť na Podujatia

Kde nás nájdete:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00