4. decembra 2020
Meniny má Barbara

Elektronické čítanie o Dúbravke

article-image

Dúbravské múzeum, ktoré sa dlhodobo zaoberá digitalizáciou fotografií, dokumentov a písomností na študijné a publikačné účely, spracúva v týchto týždňoch elektronické čítanie o bratislavskej Dúbravke.

„Za ostatných dvadsať rokov sa podarilo zozbierať a previesť do digitálnej podoby stovky fotografií, dokumentov a písomností, prepísali a zalomili sme do knižnej podoby Pamätnú knihu Dúbravky z roku 1935, poskytli sme materiál do viacerých publikácií,“ hovorí za Dúbravské múzeum vedúci oddelenia kultúry mestskej časti Ľubo Navrátil.

Dve publikácie – Pamätná kniha (1935, 1972), Kronika Dúbravky (2006) a Mamkina Dúbravka (2015) sú už voľne prístupné na webovej stránke mestskej časti www.dubravka.sk.

Kronika Dúbravky bola prvou monografiou o mestskej časti a vyšla v roku 2006 v náklade 1100 výtlačkov.

Pre opatrenia a situáciu v súvislosti s novým koronavírusom sa mestská časť rozhodla spracovať niektoré materiály do podoby, ktorú by mohli zužitkovať aj izolovaní obyvatelia Dúbravky, využiť tiež školy a žiaci.

Pod heslom Čítanie o Dúbravke by postupne mali pribudnúť aj staré dúbravské fotografie popiskami, e-kniha fotografií flóry a fauny Dúbravky a okolia či Príbehy zo starej Dúbravky.

„Keďže naše knihy okrem textu obsahujú aj fotografie s popiskami, možno bude chvíľku trvať, kým sa vám zobrazia, ale veríme, že výsledok oceníte,“ dodáva Ľubo Navrátil. „Naše knihy nebudú mať žiadne zabezpečenie, ale samozrejme, že sa na ne vzťahuje autorský zákon so svojimi sankciami. Pevne veríme, že nebudú nelegálne zneužívané a nebude dochádzať k porušovaniu autorských práv.“

Ako si knižku nájdete? Stačí na stránke mestskej časti https://www.dubravka.sk/sk/kam-v-dubravke/organizacie/dubravske-muzeum/citanie-o-dubravke.html kliknúť na obálku knižky. Vyrolujú sa kapitoly, z ktorých si môžete vyberať.

Príjemné čítanie.Späť na Podujatia

Sídlo:

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Dúbravka
Žatevná 2
844 02 Bratislava
  

Úradné hodiny

Pondelok
08:00 – 12:00
13:00 – 17:00
Streda
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00
Štvrtok
13:00 – 16:00